flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПОВІДОМЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНСТВА ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ

17 червня 2020, 10:56

        Як має діяти державний орган у разі визнання його працівників винними у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією?

Згідно з Законом України “Про державну службу”, держслужбовця, що вчинив корупційне правопорушення, мають звільнити протягом трьох днів після отримання рішення суду, якщо:

  • суд позбавив його права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;
  • обвинувальний вирок суду визнає держслужбовця винним у вчиненні умисного – в тому числі корупційного – злочину.

Якщо ж суд не застосував до такого держслужбовця покарання чи не позбавив права обіймати певні посади чи здійснювати певну діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, державний орган має розпочати щодо нього дисциплінарне провадження. Підставами для провадження можуть бути:

  • ухвала про звільнення службовця від кримінальної відповідальності через закінчення строків давності;
  • постанова про адміністративне правопорушення ухвалена без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;
  • постанова про закриття справи з нереабілітуючих підстав (у зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення, малозначністю правопорушення).

Детальні роз’яснення про порядок дій держорганів після визнання службовців винними у вчиненні корупційних правопорушень можна отримати за посиланням: https://nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2020/06/3.pdf